Blog

Działka około 600 m2, wykonany utwardzony podjazd oraz taras, ale co dalej ?


Właściciele nie mieli sprecyzowanych oczekiwań - wiedzieli, że w ogrodzie chcą mieć rośliny nie wymagające znacznego nakładu pracy, a jednocześnie pięknie prezentujące się przez cały sezon. Dodatkowo chcieli osłonić się od sąsiadów.

Zaufali nam i zdali się na nasze pomysły. Projekt aranżacji ogrodu przygotowała Urszula Kisilewicz.  

Czytaj Dalej
0
13.03.2017, Aktualności

Pierwotnie, to właśnie ze względu na użyteczne plony sadzono rośliny w otoczeniu domów i gospodarstw. Jeszcze zanim doceniono ich niezwykłe zapachy, urocze barwy i kształty – drzewa i krzewy sadzone były z czysto praktycznych pobudek.

Teraz, nawet w typowo ozdobnych ogrodach, zwłaszcza tych miejskich, wraca moda na owoce.Drzewa i krzewy owocujące to niezbędny element także ogrodów sensorycznych – zjadanie owoców prosto z krzaka, bezpośrednie doznania dla kubków smakowych i duma z własnych plonów – tego nie może zabraknąć.

Czytaj Dalej
0
14.02.2017, Aktualności

Przyszedł czas na dotyk. Zastanowimy się jak odpowiednio dobrać rośliny i inne elementy, aby - poza oszałamiającą feerią barw, przyjemnymi zapachami czy uspokajającymi dźwiękami - ciekawiły także nietypową fakturą, miłym dotykiem i specyficzną nawierzchnią.Niezwykłe są gatunki, które tworzą tzw. kępy, czyli miękkie poduszki (karmnik ościsty, mchy i kostrzewy, barwinek pospolity). Zastosowanie ich w pobliżu tarasu to idealny pomysł na popołudniowy relaks dla stóp.

Oto 4 sprawdzone sposoby na ciekawe tekstury w ogrodzie:

Czytaj Dalej
0
26.01.2017, Aktualności
Ogród to nie tylko wielobarwne kwiaty czy różnorodne odcienie zieleni. Ważne dla naszego odbioru danej przestrzeni są również dźwięki - warto podczas projektowania przestrzeni zwrócić na nie uwagę.
Może to być na przykład śpiew ptaków czy szum liści, ale też mniej przyjemny odgłos tłocznej ulicy lub hałas maszyn.
Jeśli na tarasie słyszymy szum z ulicy – warto zastanowić się nad odgrodzeniem od tej strony za pomocą szpaleru drzew lub grupy krzewów.Jak więc wprowadzić przyjemne dźwięki do naszego ogrodu?
Czytaj Dalej
0
4.01.2017, Aktualności

Co najpierw przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o ogrodzie ? Bogactwo kolorów? Niesamowite kształty kwiatów? Piękne jesienne przebarwienia?
A może zanim wyobrazimy sobie jakikolwiek obraz, słyszymy najpierw szum liści? Czujemy słodki zapach kwitnących krzewów, gładkie powierzchnie listków, chropowatą szyszkę?Ogrody to nie tylko barwy, odcienie i kształty. Odbieramy otoczenie wszystkimi możliwymi zmysłami.
Często urzekający zapach potrafi z nieciekawego ogródka uczynić wspaniały zakątek.

Jak więc wprowadzić do naszego ogrodu trochę zapachu?

Czytaj Dalej
0
22.11.2016, Aktualności

Im bliżej zimy, tym w ogrodzie mniej zachwycających roślin. Jednak to właśnie jesienią zakwitają urzekające barwami wrzosy.  


Propozycję wrzosowej rabaty przygotowała Urszula Kisilewicz

Czytaj Dalej
0
15.11.2016, Aktualności

Niedawno dodaliśmy nowy sposób zapisywania projektu ogrodu. Każdy projekt można teraz zapisać w formacie pliku PDF. Możliwość ta dostępna jest dla użytkowników Pełnej Wersji programu ( -> Kup Pełną Wersję).

Przycisk Zapisz PDF na stronie projektu ogrodu
Mapa Nasadzeń z pliku PDF


Czytaj Dalej
0
26.10.2016, Projekty Ogrodów

Wizją właścicieli jest nowoczesny ogród, w którym wyróżniać się będą rośliny iglaste oraz trawy ozdobne.

Dodatkowo istotne było stworzenie kameralnej przestrzeni poprzez osłonięcie ogrodu od działek sąsiednich.Projekt spełniający oczekiwania właścicieli opracowała Magdalena Obierzyńska.

Czytaj Dalej
0
21.10.2016, Aktualności

Ogród to drzewa, krzewy, liście, kwiaty, zapachy - ale ogród to także ptaki. Nie każdy wie, że ich obecność może się przyczynić do poprawy stanu zdrowia roślin.

Gniazdujące w ogrodzie ptaki pożywiają się szkodnikami roślin, a nawet dokuczliwymi dla nas owadami. Wzbogacają bioróżnorodność i ożywiają krajobraz miasta. Umożliwiają nam kontakt z naturą – obserwacje kaczek nad rzeką czy dokarmianie sikorek zimą. 


Jak zatem zaprojektować ogród, aby był on przyjazny dla ptaków? Istotne informacje na ten temat przygotowała Urszula Kisilewicz.

Czytaj Dalej
0
21.09.2016, Projekty Ogrodów

Jak zagospodarować mocno nasłoneczniony skwer przed domem, na którym trawa jest wypalona przez słońce i wylegującego się psa ?

Trafionym w gust właściciela pomysłem, okazały się podwyższone rabaty w donicach, ustawione na kamienistym podłożu.Koncepcję opartą na donicach różnej wysokości opracowała Magdalena Obierzyńska.


Czytaj Dalej
0
1 2 3 4 ... 12 następne
Ilość znalezionych elementów 114

Tagi