Na terenie usytuowanym za domem, znajduje się pole uprawne. Właściciele pragną, by na obszarze około 1000m2, stworzyć nowoczesny ogród – miejsce do wypoczynku i rekreacji w eleganckim stylu. Ogród ma być atrakcyjny przez cały sezon, a efekt szybki, aby móc z niego wkrótce korzystać.

Autorką projektu, który spełnił oczekiwania Właścicieli, jest Magdalena Obierzyńska.

Koncepcja została oparta na liniach prostych. Ogród ma spełniać funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną, dlatego zaprojektowano kilka miejsc o różnym przeznaczeniu.

Pierwsza strefa obejmuje sześciokątny taras, ulokowany w części centralnej ogrodu, wykonany z desek. Wokół tarasu zaprojektowano rabaty kwitnące, na których znajdą się jeżówki, rozchodniki oraz rozplenice japońskie. 

Zejścia z podwyższonego tarasu prowadzą w kierunku podjazdu, altany i ławki ogrodowej. Ścieżki te wykonano z kwadratowych płyt o wymiarach 80x80cm, w kolorze antracytowym.  

Ścieżka z podwójnych płyt w trawniku prowadzi od tarasu do ławki ogrodowej z pergolą. Na pergoli zaprojektowano wspinające się pnącze – powojnik, a za pergolą trzcinnik ostrokwiatowy. Dodatkowo wprowadzono pasmowe nasadzenia miskantów chińskich.

W strefie trawnika zaprojektowano trzy drzewa – brzozy ‘Doorenbos’– w kwadratowych kwaterach wypełnionych żwirem. Natomiast wzdłuż ogrodzenia zastosowano nasadzenia rytmiczne złożone z miskantów chińskich i hortensji bukietowych.

Kolejne strefa obejmuje altanę ulokowaną na tarasie o wymiarach 5mx5m oraz dwa tarasy: pierwszy grillowy i drugi z miejscem na leżaki lub basen. Do altany poprowadzona została również niezależna ścieżka, prosto z podjazdu. W tej części ogrodu zaprojektowano strzeliste drzewa podsadzone hortensjami bukietowymi, trawami ozdobnymi, różanecznikami i paprociami.

Wzdłuż ścieżki zaprojektowano rabaty o zróżnicowanym charakterze. Pierwsza rabata jest rabatą kwietną, gęste nasadzenia obejmują: jeżówki, rozchodniki, szałwię, miskanty w odmianie ‘Zebrinus’, rozplenice japońskie oraz sosny górskie. Druga rabata – minimalistyczna – zawiera nasadzenia pojedyncze złożone z rozplenic japońskich i magnolii, dodatkowo na rabacie znajdą się kule ozdobne betonowe lub świecące.

W projekcie wprowadzono rośliny kwitnące w różnym okresie, gatunki ozdobne z liści oraz kory. Zastosowano zróżnicowane kruszywo. Wprowadzono podświetlenie najważniejszych fragmentów. 

Wszystkie te elementy sprawią, że będzie to nowoczesny ogród i atrakcyjny cały rok.

Całość ogrodu, za wyjątkiem części od strony podjazdu, zostanie przesłonięta żywopłotem z thui.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów