Na działce o powierzchni około 900 m2, Właściciele pragną stworzyć przestrzeń z różnorodnymi gatunkami roślin i strefą zabaw dla dzieci, zachowując przy tym elegancki i nowoczesny charakter ogrodu.

Projekt w nowoczesnym i eleganckim stylu, który sprostał oczekiwaniom Właścicieli działki, opracowała Beata Puła.

W strefie reprezentacyjnej zaprojektowano rabaty osłaniająco- ozdobne. Wejście na teren posesji podkreślają dwa klony o regularnej, kulistej koronie. Od ulicy założenie osłaniają hortensje 'Vanille Fraise’ -kwitnące od lipca do września- na tle kolumnowych odmian jałowca. Kompozycję uzupełniają krzewy o niebieskawym odcieniu igieł, stanowiące silny kolorystyczny akcent w tej części ogrodu.

Minimalistyczna, żwirowa rabata rozdziela podjazd i ścieżkę prowadzącą do domu. Znalazły się tutaj sosna górska, lawenda, formowane krzewy bukszpanu i ozdobna trawa – awena wieczniezielona. Efektowne grupy krzewów hortensji, żywotniki stanowiące pionowe akcenty oraz miskanty będą zdobić i oddzielać założenie od sąsiednich posesji.

Przy wschodniej granicy ogrodu znalazła się strefa wypoczynkowa – drewniany taras uzupełniony przez żwirową rabatę z porozsuwanymi płytami nawierzchni i luźnymi grupami nasadzeń, pomiędzy którymi będzie możliwa swobodna komunikacja.

Mocnym akcentem tej części założenia będzie krzew perukowca, zestawiony z niewielkimi krzewami tawuł. Całość została uzupełniona o grupę traw ozdobnych – trzcinników. Rabaty wydzielą strefę aktywnego wypoczynku – trawnik.

W południowo-wschodnim rogu ogrodu, zaprojektowano strefę dedykowaną najmłodszym użytkownikom. W upalne dni będzie ona osłonięta koronami brzóz o kolumnowym pokroju. Ich biała kora i czerwone pędy dereni będą zdobić ogród także podczas chłodniejszych pór roku. Obok, na niewielkiej rabacie żwirowej, zaproponowano miejsce na hamak.

Przy południowej ścianie budynku zaprojektowano ozdobną rabatę z trawami, jeżówkami i sosną górską. W kolejnym wnętrzu ogrodowym, wyznaczonym przez trzy klony, pomiędzy strefami nasadzeń, ukryto furtkę z wyjściem.

W południowo-zachodnim rogu założenia zaproponowano, ukrytą za żywopłotem, strefę gospodarczą, z domkiem na narzędzia, a obok niewielką, elegancką strefę użytkowo-gospodarczą ze wzniesionymi rabatami, gdzie będzie można uprawiać zioła i warzywa.

Wykorzystane w projekcie trawy nadają założeniu lekkości i przełamują formalny styl ogrodu.

Zaprojektowany ogród został utrzymany w nowoczesnym i eleganckim stylu, a granice nasadzeń oparte na liniach prostych.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl