Jedni kojarzą go od razu z aromatyczną przyprawą, innym kojarzy się ze świętowaniem Dnia Kobiet czy pierwszomajowych uroczystości sprzed lat.

Tymczasem goździki to także wdzięczne kwiaty na przydomową rabatę. 

Informacje oraz propozycję rabaty z wykorzystaniem goździka przygotowała Urszula Kisilewicz.

Goździk kropkowany dostępny do projektowania w aplikacji zaprojektuj-ogrod.pl, to mało wymagająca roślina, odpowiednia na przykład do ogrodów skalnych.

Wystarczy posadzić go na silnie nasłonecznionym stanowisku i dobrać odpowiednie towarzystwo innych ciepłolubnych roślin. Dobrze sprawdzi się także na wrzosowisku, a nawet na zielonym dachu !

Goździk tworzy gęste poduszki o maksymalnej wysokości do 15 cm. Kwitnie od czerwca do września, pokrywając się intensywnie czerwonymi lub fioletowymi kwiatami.

 Podwyższona rabata skalna z goździkami – wizualizacja na podstawie projektu z aplikacji zaprojektuj-ogrod.pl

Jako propozycję zastosowania goździka przedstawiamy projekt niewielkiej rabaty skalnej, z dominującym goździkiem kropkowanym.

Goździkom towarzyszą gatunki iglaste – sosna kosodrzewina w odmianie ‘Mops’ oraz jałowiec rozesłany ‘Nana’. Do tego ubiorek – zimozielona krzewinka kwitnąca wiosną na biało, trawa kosodrzewina i miniaturowa czerwona odmiana berberysa Thunberga – ‘Bagatelle’. Uzupełnienie stanowią pojedyncze kamienie, użyte także do konstrukcji murka.

Podwyższona rabata skalna z goździkami – wizualizacja na podstawie projektu z aplikacji zaprojektuj-ogrod.pl

Wykorzystaj naszą propozycję rabaty skalnej lub stwórz własną autorską wersję w aplikacji i nie zapomnij o goździku !

Bibliografia: Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny., Agencja Promocji Zieleni Sp. z o. o., Warszawa 2016

Kategorie: Blog