Wizją właścicieli jest nowoczesny ogród, w którym wyróżniać się będą rośliny iglaste oraz trawy ozdobne.

Dodatkowo istotne było stworzenie kameralnej przestrzeni poprzez osłonięcie ogrodu od działek sąsiednich.

Projekt spełniający oczekiwania właścicieli opracowała Magdalena Obierzyńska.

W ogrodzie dominują różne gatunki traw ozdobnych, pełniących rolę dekoracyjną jak i przesłaniającą. Wprowadzono szpalerowe nasadzenia z miskanta chińskiego  w odmianie ‘Silberfeder’ i ‘Zebrinus’, dorastających do 2 metrów.

Na tle cyprysika Lawsona ‘Alumii’ zaprojektowano nasadzenia z trzcinnika ostrokwiatowego, którego puszyste, białoróżowe wiechy po przekwitnięciu przebarwiają się na złotobrązowy kolor i pozostają dekoracyjne aż do jesieni.

Pionowy akcent w ogrodzie stanowią usytuowane w narożnikach drzewa: wierzba babilońska ‘Crispa’ , cyprysik błotny oraz klony zwyczajne ‘Globosum’ – drzewo szczepione na pniu o kulistej koronie.  

Wzdłuż budynku rozciąga się rabata ozdobna oraz ścieżka z płyt umożliwiająca przejście ze strefy wejściowej do wypoczynkowej. W rabatach ozdobnych z płytami chodnikowymi wprowadzono atrakcyjne już wiosną nasadzenia powtarzalne w postaci szałwii, sosen miniaturowych, wrzosów i wrzośców oraz bukszpanu. 

Nasadzenia z żywotników zachodnich ‘Aureospicata’ tworzą żółte tło dla hortensji bukietowych ‘Vanille-Fraise’ podsadzanych bukszpanem formowanym w kulę oraz rozplenicą. Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano nasadzenia przesłaniające.

Przebarwiające się trawy ozdobne będą stanowić wyjątkową atrakcję jesienią.

W otoczeniu rabat zlokalizowana została huśtawka oraz element wodny w postaci przewierconego kamienia.

Koncepcja ogrodu oparta jest na liniach prostych, a ogród utrzymany w  charakterze nowoczesnym.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów