Na obszarze ok. 200 m2 Właściciel pragnie stworzyć miejsce wypoczynku z grillem i niewielkim trawnikiem. Wśród roślin mają dominować trawy ozdobne i krzewy liściaste – łatwe w pielęgnacji. Całość ma tworzyć nowoczesny ogród pełen kolorów.

Projekt ogrodu, który spełnił oczekiwania Właściciela opracowała Beata Puła.

Projekt założenia został oparty na liniach prostych i łukach, co nadaje mu elegancji i nowoczesnego charakteru.

Od podjazdu, ogród właściwy oddziela żwirowa rabata, spełniająca także funkcję reprezentacyjną. Poza istniejącymi klonami zaprojektowano kompozycję z sosnami górskimi – tło dla traw ozdobnych, jeżówek i rozchodników. Z podjazdu do ogrodu, wprowadza ścieżka z porozsuwanych płyt betonowych.

Od południa i zachodu założenie otaczają nasadzenia z wyższymi gatunkami, spełniające funkcję osłaniającą, uzupełnione o minimalistyczne pasy rabat żwirowych. W tej strefie zaprojektowano: zimozielony żywopłot z cisu, wprowadzające rytm kolumnowe odmiany miłorzębu, hortensje bukietowe oraz derenie. Czerwone pędy dereni i zasuszone kwiatostany traw i krzewów będą nadawać ogrodowi uroku, także podczas chłodniejszych pór roku.

Przy południowej granicy zaprojektowano niewielki placyk pod grill. Został on połączony z tarasem żwirową rabatą, ze swobodnymi, nowoczesnymi nasadzeniami traw – aweny o niebieskozielonym zabarwieniu. To wnętrze ogrodowe dodatkowo uzupełniają nasadzenia z wysokimi trawami ozdobnymi, jeżówkami i rozplenicami.

Na rabacie wzdłuż budynku znalazły się budleja – przyciągająca do ogrodu motyle, hortensja bukietowa, szałwie i rozplenice w towarzystwie istniejącej wiśni piłkowanej. Rabaty wydzielają trawnik – strefę wypoczynku aktywnego.

Ścieżka z porozsuwanych płyt betonowych podkreśla elegancję kompozycji i łączy podjazd, taras i placyk. Trawy ozdobne w poszczególnych strefach – scalają całe założenie, nadają lekkości kompozycji i przełamują formalny, geometryczny styl ogrodu.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów