Działka około 600 m2, wykonany utwardzony podjazd oraz taras, ale co dalej ?

Właściciele nie mieli sprecyzowanych oczekiwań – wiedzieli, że w ogrodzie chcą mieć rośliny nie wymagające znacznego nakładu pracy, a jednocześnie pięknie prezentujące się przez cały sezon. Dodatkowo chcieli osłonić się od sąsiadów.

Zaufali nam i zdali się na nasze pomysły. Projekt aranżacji ogrodu przygotowała Urszula Kisilewicz.  

Największą ozdobą części reprezentacyjnej będą róże na pniu, które zostaną uzupełnione nisko płożącymi się odmianami jałowców.

Pod rosnącym już na działce dużym drzewem zaproponowano wyłożenie nawierzchni kamiennymi płytami. Pojedyncze płyty układają się w swobodną ścieżkę na części trawnika.

Taras osłonią i udekorują rośliny kwitnące oraz o ozdobnych liściach, takie jak budleja, tawuła, laurowiśnia. Znajdzie się tu również trejaż z różami pnącymi.

Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano żywopłot, który skutecznie osłoni wnętrze ogrodu od sąsiednich działek. Stanowi go kompozycja roślin zimozielonych i liściastych krzewów dekoracyjnych.

Ogród nie wymaga dużego nakładu pracy, dzięki zastosowaniu przede wszystkim mniejszych i większych krzewów. 

Rośliny o kolorowych liściach, kwitnące, owocujące czy przebarwiające się jesienią dodają koloru. Gatunki zimozielone – stanowią eleganckie tło w różnych odcieniach zieleni. Łagodne fale i łuki nadają całości swobodnego, a jednocześnie eleganckiego charakteru.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów