Stworzyć ogród w stylu nowoczesnym bez zbytniego przepychu roślin. Ogród utrzymany w kolorystyce bieli i różu. Bez traw ozdobnych, ale z migdałkiem, magnolią, hortensjami, śliwami wiśniowymi – takie wskazówki otrzymaliśmy od Właścicieli działki o powierzchni ok. 700m2 z domem.

Projekt ogrodu nowoczesnego i minimalistycznego, który spełnił oczekiwania Właścicieli działki opracowała Urszula Kisilewicz.

Całość założenia oparta jest na liniach prostych. Głównym motywem są geometryczne kształty, z pasami żwiru i betonu. W strefie wejściowej wprowadzono łagodne łuki z trawą, oddzielone żwirowymi rabatami, które dopełniają całość.

Od frontu szpaler śliw wiśniowych 'Pissardi’, a pomiędzy nimi dereń biały 'Sibirica’ i tawuła japońska. W narożniku – miejsce na kosze – osłonięte murkiem. Uzupełnienie i tło stanowią pnącza na ogrodzeniu.

Wzdłuż domu wąska rabata z hortensjami i migdałkiem, prowadząca do rabaty żwirowej wokół tarasu. Przy tarasie i w dalszej części ogrodu wyższe nasadzenia – klony, magnolia, robinia. Uzupełnienie kompozycji stanowią hortensje bukietowe, funkie, runianki. Budynki gospodarcze obrośnięte kwitnącymi pnączami – na metalowych stelażach w stylu ogrodzenia. Wąska rabata z donicami odgradza obszar wiaty samochodowej od pozostałej części ogrodu. Za domem rabata z krzewami owocowymi. Jako żywopłot – zgodnie z życzeniem Właścicieli – wprowadzone są thuje.

Ogród ma charakter nowoczesny, minimalistyczny, a przy tym ciekawy i funkcjonalny.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl