Ogród, w którym można odpocząć od codziennego zgiełku w cieniu altany, zagrać w badmintona i zebrać świeże zioła, warzywa czy owoce.

O takim ogrodzie marzą właściciele ok. 900 m2 działki w mieście.

Projekt marzeń zaaranżowała Magdalena Obierzyńska.

Koncepcja ma układ geometryczny z podziałem na strefy.

Reprezentacyjną strefę wejściowąstrefę gospodarczą z domkiem ogrodnika, drewutnią i pojemnikiem na śmieci, strefę wypoczynkową – obejmującą rozległy trawnik z altaną oraz nasadzenia ozdobne i przesłaniające, strefę owocowo-warzywną ze skrzyniami, odseparowaną formowanym żywopłotem.  

W strefie wypoczynkowej znajduje się ośmioosobowa altana. Odpoczynek umilą kwitnące hortensje, piwonie i krzewuszka. 

Szpaler przesłaniający będą stanowić drzewa liściaste – brzoza pożyteczna Doorenbos, wierzba babilońska 'Tortuosa’.

Altanę od budynku oddziela rabata z wysokich traw, a wśród nich trzcinnik ostrokwiatowy i miskant chiński.

Wokół tarasu zaprojektowano nasadzenia z lawendy wąskolistnej 'Hidcote’, w typowym dla tego gatunku kolorze oraz w odmianie o białych kwiatach – lawendy wąskolistnej 'Alba’, żółtej trzmieliny, rozplenicy japońskiej, szałwii i bukszpanu.

Dominującymi elementami roślinnymi w tej przestrzeni będą oczar oraz lilak o fioletowych kwiatach. 

Ogródek ziołowo-warzywny umieszczono w narożniku działki. Znajduje się tam 6 skrzyń okalanych żywopłotem z bukszpanu o wysokości 1,2 m. 

Cała strefa owocowa została otoczona żywopłotem z dereni (dereń rozłogowy 'Flaviramea’, dereń biały 'Sibirica’) z pojedynczym akcentem żywotników w odmianie 'Smaragd’.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów