Projekty Ogrodów

Ogród minimalistyczny i łatwy w utrzymaniu

 
Z Zaprojektuj-Ogrod.pl umożliwiamy realizację marzeń o pięknym ogrodzie.
Współpracujemy z młodymi i zdolnymi profesjonalistami, którzy nie zostają w tyle za bieżącymi trendami w architekturze krajobrazu.

Kontynuując przykładowe aranżacje ogrodu dla niezagospodarowanej działki o wymiarach 18m x 35m (630m2), na której znajduje się dom Zosia z pracowni MG Projekt, prezentujemy nową koncepcję.

 
 
Agnieszka Leśniak przygotowała propozycję zagospodarowania ogrodu wokół domu Zosia. Koncepcja nawiązuje do prostoty bryły domu i kwadratu, na planie którego usytuowano dom. Ogród zaaranżowany jest w nowoczesnej, minimalistycznej formie
 
 
Przestrzeń ogrodu zaaranżowano na geometrycznej formie - ścieżki, podjazd, tarasy oraz założenia roślinne oparte są na kątach prostych.
Jedynie dla podkreślenia funkcji reprezentacyjnej części frontowej  ogrodu, rabaty oddzielono od trawnika falistą, subtelną linią. 
 
 
 
 
 
Od strony frontowej ogród pełni rolę dekoracyjną i reprezentacyjną. Ozdobę stanowią drzewa o pokroju kulistym - klony ‘Globosum’ - usytuowane przy linii ogrodzenia, a bliżej domu niższy miłorząb japoński ‘Mariken’.
Z tego fragmentu ogrodu dwie ścieżki, usytuowane wzdłuż boków domu, prowadzą do części rekreacyjnej. 
 
 
 
 
 
Wydzielono strefy rekreacji biernej oraz czynnej. Tej pierwszej dedykowane są tarasy: jeden niewielki tuż przy wyjściu z domu oraz drugi połączony ścieżką z płyt kamiennych. Zakątek zwieńczony jest roślinnością, z miejscem na ustawienie mebli ogrodowych. 
 
 
 
 
 
W cieniu grujecznika japońskiego przewidziano miejsce na ławkę, z której rozciąga się widok na ogród. Dla wypoczynku czynnego zostawiono otwartą przestrzeń trawnika, odsuwając rośliny na obrzeża. Zabieg ten docenią rodziny z dziećmi, mając przestrzeń na wprowadzenie huśtawki, piaskownicy, basenu czy też na grę w piłkę.
 
 
 
 

Dopełnieniem kompozycji ogrodu jest przemyślany dobór roślin, który czyni tę przestrzeń dynamiczną i atrakcyjną o każdej porze roku.

Kwitnąca forsycja czy magnolia obwieści, że wiosna zawitała na dobre.

Lato zaskoczy intensywnością kwitnących krzewów i pnączy, a okres jesieni zmiennością barw liści i urokiem traw ozdobnych.
Zimowe miesiące umilą różnorodne odmiany ognika oraz gatunki zimozielone.
 
 
 
 
 
Ogród jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga wielu prac porządkowych.
Stworzony jest z myślą o osobach ceniących sobie prywatność, doceniających różnorodność otaczającej natury oraz dostrzegających piękno prostoty formy.
 
 
 
 
 
Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu. 
 

.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 24.01.2015
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi