Projekty Ogrodów

Ogród rekreacyjny z altaną

Ogród, w którym można odpocząć od codziennego zgiełku w cieniu altany, zagrać w badmintona i zebrać świeże zioła, warzywa czy owoce.

O takim ogrodzie marzą właściciele ok. 900 m2 działki w mieście.Projekt marzeń zaaranżowała Magdalena Obierzyńska.


Koncepcja ma układ geometryczny z podziałem na strefy.

Reprezentacyjną strefę wejściową, strefę gospodarczą z domkiem ogrodnika, drewutnią i pojemnikiem na śmieci, strefę wypoczynkową - obejmującą rozległy trawnik z altaną oraz nasadzenia ozdobne i przesłaniające, strefę owocowo-warzywną ze skrzyniami, odseparowaną formowanym żywopłotem.  W strefie wypoczynkowej znajduje się ośmioosobowa altana. Odpoczynek umilą kwitnące hortensje, piwonie i krzewuszka. 

Szpaler przesłaniający będą stanowić drzewa liściaste - brzoza pożyteczna 'Doorenbos', wierzba babilońska 'Tortuosa'.Altanę od budynku oddziela rabata z wysokich traw, a wśród nich trzcinnik ostrokwiatowy i miskant chiński.Wokół tarasu zaprojektowano nasadzenia z lawendy wąskolistnej 'Hidcote', w typowym dla tego gatunku kolorze oraz w odmianie o białych kwiatach - lawendy wąskolistnej 'Alba', żółtej trzmieliny, rozplenicy japońskiej, szałwii i bukszpanu.

Dominującymi elementami roślinnymi w tej przestrzeni będą oczar oraz lilak o fioletowych kwiatach. Ogródek ziołowo-warzywny umieszczono w narożniku działki. Znajduje się tam 6 skrzyń okalanych żywopłotem z bukszpanu o wysokości 1,2 m. 

Cała strefa owocowa została otoczona żywopłotem z dereni (dereń rozłogowy 'Flaviramea', dereń biały 'Sibirica') z pojedynczym akcentem żywotników w odmianie 'Smaragd'.Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 21.07.2016
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi