Projekty Ogrodów

Podwyższone rabaty w ogrodzie

Jak zagospodarować mocno nasłoneczniony skwer przed domem, na którym trawa jest wypalona przez słońce i wylegującego się psa ?

Trafionym w gust właściciela pomysłem, okazały się podwyższone rabaty w donicach, ustawione na kamienistym podłożu.Koncepcję opartą na donicach różnej wysokości opracowała Magdalena Obierzyńska.


W donicach dominują trawy ozdobne - rozplenica japońska, trzcinnik ostrokwiatowy, awena wieczniezielona, kostrzewa popielata.

W wyższych donicach narożnych od strony ogrodzenia wprowadzono dodatkowo drzewka szczepione na pniu - modrzew europejski 'Horstmann Recurved', otoczone wrzosami i wrzoścami.Podłużna rabata wzdłuż ogrodzenia obsadzona została trzcinnikiem ostrokwiatowym oraz hortensją pnącą, posadzoną przy słupach ogrodzeniowych, która obsypuje się białymi kwiatami od czerwca do lipca.

Pośrodku rabaty zaprojektowano cyprysik tępołuskowy 'Crippsii' – wolnorosnący krzew o nieregularnym pokroju.Pomiędzy donicami wprowadzono rośliny kwitnące w różnych miesiącach, co sprawia, że rabata jest ciągle atrakcyjna. 

Znajdują się tutaj:  azalia japońska 'Eisprinzessin' – jedna z nielicznych azalii zimozielonych, kwitnąca na biało od kwietnia do maja; krzewuszka 'Monet' - kwitnąca na różowo od czerwca do lipca; pięciornik krzewiasty 'Abbotswood' - obsypujący się białymi kwiatuszkami przez całe lato, aż do jesieni.W rabacie znajdziemy również rośliny iglaste: jałowce, karłowate sosny, cyprysiki tępołuskowe oraz żywotnik w odmianie, której pokrój przypomina niewielką zieloną kulę (thuja 'Teddy' lub thuja 'Danica'). Nawierzchnia rabat jest żwirowa, udekorowana dodatkowo pojedynczymi głazami.  Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 21.09.2016
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi