Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu - funkcjonalny i atrakcyjny przez cały rok

Właściciele niedużej (około 100 m2) działki nie są zadowoleni z dotychczasowego urządzenia ogrodu. Uważają, że w ogrodzie panuje chaos, a poszczególne strefy są ze sobą niespójne.

Marzeniem jest piękny ogród, z miejscem do zabawy dla dzieci i wypoczynku.


Projekt ogrodu, który spełnia oczekiwania Właścicieli opracowała Beata Puła.
Założenie zostało zaprojektowane w charakterze swobodnym i zostało podzielone na kilka wnętrz ogrodowych.

Większość istniejących gatunków w ogrodzie zostało wykorzystanych w projekcie.
Strefę wypoczynku aktywnego najmłodszych wydzielają rabaty ozdobne, oparte na miękkich falistych liniach.

Rabaty ozdobne z kwitnącymi bylinami wydzielają również trawnik, dopełniają i zdobią taras.W otoczeniu tarasu rabaty wzbogacono w efektowne hosty, żurawki o bordowym ulistnieniu czy strzelistą trawę ozdobną, której kwiatostany nadadzą lekkości nasadzeniom i będą stanowić ozdobę także podczas chłodniejszych pór roku.
Ścieżki z porozsuwanych płyt łączą poszczególne strefy, podkreślą wejście do założenia. Ich zakończenia, ukryte, niewidoczne dla użytkownika sprawiają, że ogród nabiera tajemniczości i wydaje się większy. Pomiędzy płytami zaprojektowano macierzankę wczesną, zakwitającą w czerwcu.Strefa wypoczynkowa, gdzie może znaleźć się siedzisko czy hamak, została połączona z niewielkim ogródkiem warzywno-ziołowym ze wzniesionymi rabatami.

W ogrodzie wydzielono też przestrzeń, w której w okresie letnim stanie trampolina. Obok niej, wzdłuż granicy założenia, zlokalizowano kącik smakosza z wykorzystaniem istniejących krzewów owocowych.Istniejące trawy ozdobne – miskanty - będą stanowić nie tylko osłonę ogrodu, ale i tło dla innych gatunków takich jak: jeżówka, dzwonek, bodziszek czy berberys o jasnozielonym ulistnieniu, który jesienią przebarwia się na purpurowo.

Dzięki wykorzystaniu gatunków zimozielonych i traw, założenie będzie efektowne także podczas chłodniejszych pór roku.


Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 6.08.2019
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 6.08.2019
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi