Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu - połączenie elegancji i użyteczności

Właściciele dużej działki (ponad 3000 m2) zainspirowani jednym z naszych projektów, zwrócili się o pomoc w aranżacji ogrodu. 

Działka jest częściowo zagospodarowana, Właściciele marzą jednak o spójnym połączeniu elegancji z użytecznością i zaplanowaniu zieleni z kwitnącymi gatunkami.    

Projekt odpowiadający wizji Właścicieli ogrodu opracowała Beata Puła.

strefie reprezentacyjnej wzdłuż wjazdu, zaproponowano wprowadzający rytm, szpaler z trzech klonów o niewielkiej, regularnej koronie.

Na tle zimozielonej ściany odznaczać się będą kuliste berberysy o czerwonym ulistnieniu, których owoce przyciągną ptaki w okresie jesienno-zimowym.

Przy alejce prowadzącej do domu zaprojektowano kompozycję między innymi z perukowcem, hortensją bukietową czy strzelistą trawą - trzcinnikiem.


Kompozycja założenia została oparta na łukach i okręgach, co nadaje eleganckiego i nowoczesnego wyrazu. 

W projekcie wykorzystano ciekawe zestawienia kolorystyczne: rośliny liściaste, iglaste, kwitnące byliny i trawy. Ogród został częściowo osłonięty żywopłotem.Wokół domu wykorzystano: żywotnik - silny pionowy akcent, sosnę górską, tawuły o żółtym ulistnieniu, rozchodniki, szałwię czy rozplenice - nadające rabacie lekkości.


W ogrodzie właściwym, na żwirowych rabatach, wprowadzono rytm z klonów, co spaja tę część założenia z częścią reprezentacyjną.

Nasadzenia wyznaczają strefę wypoczynku aktywnego - rozległy trawnik na planie koła, przestrzeń gier i zabaw najmłodszych.


Rabata z trawami ozdobnymi, wabiącą motyle - budleją, hortensją czy jeżówką będzie oddzielać część ogrodu o charakterze wypoczynkowym z tarasem od strefy gospodarczej z sadem


Istniejąca altana, została uzupełniona w projekcie o rabatę o narysie koła i łezki z gatunkami ozdobnymi. Na rabacie znalazły się m.in. nowoczesne w formie kule bukszpanu czy wabiąca motyle szałwia.


W południowej części ogrodu wydzielono strefę relaksu. Przestrzenie nasadzeń zostały oparte na łukach. Żwirowy plac może być miejscem, gdzie w cieniu rozwieszonego żagla, będzie można odpocząć w hamaku czy podwieszanym siedzisku.


Dzięki gatunkom zimozielonym, krzewom o ozdobnych pędach, zasychającym kwiatostanom krzewów i traw, ogród będzie interesujący i efektowny przez większość roku.

Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 8.03.2019
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 8.03.2019
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi