Projekty Ogrodów

Projekt Ogrodu Jednego z Naszych Architektow Krajobrazu

W Zaprojektuj-Ogrod.pl wierzymy, że ogród jest jak dobrze skrojony garnitur dla Twojego domu. Ogród nie tylko podkreśla charakter budynku, ale też stanowi pierwszą wizytówkę nieruchomości.

Nasza firma promuje młodych, polskich profesjonalistów. Współpracujemy z ludźmi, którzy stawiają na rozwój, obserwują aktualne trendy w architekturze krajobrazu i nie boją się nowych wyzwań. Poprosiliśmy ich o przygotowanie przykładowych projektów ogrodu dla niezagospodarowanej działki o wymiarach 18m x 35m (630m2), na której jest dom firmy MG Projekt Zosia.

Pusta działka
 

Zosia to dom o prostej klasycznej bryle, nawiązujący do tradycyjnych wiejskich domów. W tym przypadku nasz architekt – Beata Puła - przygotowała projekt ogrodu zachowujący charakter budynku.

Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku
 
Projekt ogrodu o naturalistycznym charakterze powstał z myślą o osobach lubiących barwy  i ceniących  funkcjonalność. Kompozycja została oparta na miękkich falistych liniach. Zakwitające kolejno gatunki  od czerwca do października ożywiają przestrzeń wokół domu i dodają jej uroku. 
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku
 
 Całość kompozycji ogrodu głównego (za domem) dopełniają rabaty - dwie wyspy - o swobodnym kształcie. Położona bliżej tarasu rabata biało-niebieska, z gatunkami kwitnącymi od lipca do września, została uzupełniona o  trawę ozdobną - śmiałka darniowego. Jego wiechowate, delikatne kwiatostany wprowadzają do kompozycji lekkość i ruch. Druga rabata została utrzymana w tonacjach różu. Wysypy docenią także najmłodsi użytkownicy ogrodu odnajdując pomiędzy nimi idealną przestrzeń do zabaw w berka czy chowanego.
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku

 W ogrodzie zaprojektowano placyk – idealne miejsce spotkań, wspólnych posiłków czy popołudniowego wypoczynku, gdzie aromatyczne zioła rosną na wyciągniecie ręki. Przestrzeń na planie koła otaczają wzniesione rabaty, obramowane kamiennym murkiem, z szałwią, miętą czy bazylią. Z tarasu domu na placyk prowadzi ścieżka  z porozsuwanych płyt. Ścieżkę podkreśla pergola, którą od lipca do października zdobią kwiaty powojnika. Dodatkowo w drodze można delektować się borówkami z krzewów, rosnących tuż przy ogrodzeniu.
 
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku
 
Nic nie sprawia w ogrodzie takiej satysfakcji jak samodzielnie wyhodowane smakołyki. W zachodniej części założenia pojawił się więc kącik owocowy z krzewami malin i pigwowca. Będzie on nie tylko zdobić ogród dużymi kwiatami (IV-V), ale i dostarczać owoców bogatych w witaminy, wymarzonego dodatku do herbaty, składnika przetworów czy nalewek. Aby ułatwić dostęp do krzewów wytyczono ścieżkę po łuku. 
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku 
 
Szpaler brzóz o kolumnowym pokroju przy zachodniej granicy działki wprowadza do ogrodu rytm, a jego dodatkową funkcją jest oddzielnie posesji od sąsiadującej działki. Pergola z zakwitającym pnączem na podjeździe nie tylko ozdabia, ale i osłania zaparkowany pojazd przed nagrzewaniem w upalne dni. 
 
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku
 
Ogród także podczas zimowej pory jest pełen uroku, dzięki zimozielonym gatunkom okrywowej irgi czy jałowca, krzewom różanecznika drobnokwiatowego oraz kalmii. Dodatkowym atutem kompozycji są efektowne czerwone pędy dereni, utrzymujące się kwiatostany traw czy wyrazista kora brzóz. 
 
 
Wizualizacja Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku
 

Wkrótce zaprezentujemy kolejną koncepcję zagospodarowania ogrodu, przygotowaną przez innego architekta współpracującego z Zaprojektuj-Ogrod.pl

Projektu Ogordu - Projekt Ogrodu przy małym domku

W międzyczasie możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród, używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu. 
 
 

Zamów Projekt Ogrodu »

 

Ten artykuł jest również opublikowany na blogu firmy MG Projekt

Data publikacji: 24.07.2014
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 5.09.2014
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi