Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu przy przedszkolu

Na obszarze niespełna 300m2 zaplanowano dla najmłodszych między innymi ścieżkę sensoryczną, piaskownicę, szałas z żywej wierzby, tablicę do malowania czy podniesione rabaty do uprawy ziół.

Koncepcja została oparta na liniach prostych. Głównym materiałem, z którego będą wykonane atrakcje dla dzieci jest drewno. Całości dopełniają rabaty z krzewami hortensji oraz kwitnącymi bylinami. 

Projekt aranżacji przy przedszkolu opracowała Beata Puła.

Przy wejściu, wchodzących do ogrodu, będą witać zasadzone w donicach żurawki i szczepiony na pniu miłorząb japoński.  

Na rabacie, w cieniu istniejącego drzewa, zaproponowano hortensje bukietowe  'Vanille-Fraise' i 'Pinky Winky' - kwitnące od lipca do października. Ich kwiaty zostaną dodatkowo wyeksponowane na tle zimozielonego żywotnika zachodniego.


Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie zielony wigwam z żywej wierzby.


W przestrzeni dedykowanej najmłodszym znajdzie się drewniana konstrukcja – strefa poszukiwaczy wyzwań - gdzie będzie można zawiesić sznury, drabinki, hamaki czy huśtawkę. Dopełniać ją będzie piaskownica z drewnianymi siedziskami dookoła.


Istniejący mur w ogrodzie zostanie zamieniony w wielką tablicę do pisania i rysowania. Przestrzeń będzie urozmaicać tor przeszkód z drewnianych belek i pieńków.


Założenie będzie także spełniać funkcję edukacyjną, dzięki wzniesionym rabatom do uprawy ziół i warzyw. Łatwy dostęp do rabat - w kształcie litery L - umożliwi pielęgnację i zbiór oregano, bazylii czy poziomek.


Dużą atrakcją będzie kuchnia błotna, z usytuowanym przy niej stolikiem oraz siedziskami z drewna.


Ścieżka sensoryczna pozwoli rozwijać wyobraźnię i zmysł dotyku dzieci. Poza materiałami o różnej fakturze zaprojektowano fragmenty z zadarniającym karmnikiem ościstym, dobrze znoszącym deptanie.

Przy ogrodzeniu zaprojektowano kwitnącą rabatę, utrzymaną w kolorystyce różowo-białej. Znajdziemy tam długo kwitnącą jeżówkę 'White Swan' czy przyciągającego motyle rozchodnika okazałego oraz trawę ozdobną, nadającą kompozycji lekkości.

Na rabacie wzdłuż ściany sąsiadującego budynku, wykorzystano gatunki przeznaczone do półcienia - tawuły 'Candlelight', funkie oraz zadarniającą dąbrówkę.
Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 10.05.2018
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi