Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu przydomowego - nowoczesny i elegancki

Na terenie usytuowanym za domem, znajduje się pole uprawne. Właściciele pragną, by na obszarze około 1000m2, stworzyć miejsce do wypoczynku i rekreacji w nowoczesnym stylu. Ogród ma być atrakcyjny przez cały sezon, a efekt szybki, aby móc z niego wkrótce korzystać.


Autorką projektu, który spełnił oczekiwania Właścicieli, jest Magdalena Obierzyńska.

Koncepcja została oparta na liniach prostych. Ogród ma spełniać funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną, dlatego zaprojektowano kilka miejsc o różnym przeznaczeniu.Pierwsza strefa obejmuje sześciokątny taras, ulokowany w części centralnej ogrodu, wykonany z desek. Wokół tarasu zaprojektowano rabaty kwitnące, na których znajdą się jeżówki, rozchodniki oraz rozplenice japońskie. 

Zejścia z podwyższonego tarasu prowadzą w kierunku podjazdu, altany i ławki ogrodowej. Ścieżki te wykonano z kwadratowych płyt o wymiarach 80x80cm, w kolorze antracytowym.  Ścieżka z podwójnych płyt w trawniku prowadzi od tarasu do ławki ogrodowej z pergolą. Na pergoli zaprojektowano wspinające się pnącze - powojnik, a za pergolą trzcinnik ostrokwiatowy. Dodatkowo wprowadzono pasmowe nasadzenia miskantów chińskich.


 

W strefie trawnika zaprojektowano trzy drzewa – brzozy ‘Doorenbos’– w kwadratowych kwaterach wypełnionych żwirem. Natomiast wzdłuż ogrodzenia zastosowano nasadzenia rytmiczne złożone z miskantów chińskich i hortensji bukietowych.Kolejne strefa obejmuje altanę ulokowaną na tarasie o wymiarach 5mx5m oraz dwa tarasy: pierwszy grillowy i drugi z miejscem na leżaki lub basen. Do altany poprowadzona została również niezależna ścieżka, prosto z podjazdu. W tej części ogrodu zaprojektowano strzeliste drzewa podsadzone hortensjami bukietowymi, trawami ozdobnymi, różanecznikami i paprociami.Wzdłuż ścieżki zaprojektowano rabaty o zróżnicowanym charakterze. Pierwsza rabata jest rabatą kwietną, gęste nasadzenia obejmują: jeżówki, rozchodniki, szałwię, miskanty w odmianie ‘Zebrinus’, rozplenice japońskie oraz sosny górskie. Druga rabata – minimalistyczna – zawiera nasadzenia pojedyncze złożone z rozplenic japońskich i magnolii, dodatkowo na rabacie znajdą się kule ozdobne betonowe lub świecące.W projekcie wprowadzono rośliny kwitnące w różnym okresie, gatunki ozdobne z liści oraz kory. Zastosowano zróżnicowane kruszywo. Wprowadzono podświetlenie najważniejszych fragmentów. 

Wszystkie te elementy sprawią, że ogród będzie atrakcyjny cały rok.

 


Całość ogrodu, za wyjątkiem części od strony podjazdu, zostanie przesłonięta żywopłotem z thui.


Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 18.10.2019
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi