Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu rekreacyjnego

Marzeniem właścicieli działki - o powierzchni około 1000 m2 - jest stworzenie przestrzeni do wypoczynku oraz zabawy. Na działce mają się znaleźć drzewa i krzewy owocowe, aby smakować owoce z własnego ogrodu oraz miejsce na uprawę warzyw. Przestrzeń ma by również przyjazna zwierzętom. Ogród wypełniać mają - tworząc ciekawe zestawienie kolorystyczne na rabatach - rośliny iglaste i liściaste.  

Projekt spełniający oczekiwania właścicieli przygotowała Beata Puła

Koncepcja ogrodu została oparta na swobodnych liniach, nadających założeniu naturalistyczny charakter, współgrających z otoczeniem działki.

Całość założenia podzielono na strefy funkcjonalne.


Przed tarasem barwne rabaty o nieregularnym kształcie, wydzielają strefę wypoczynkową.


Krzewy o bordowym ulistnieniu, takie jak perukowiec z oryginalnymi kwiatostanami oraz łatwe w uprawie berberysy, będą stanowić silny i ciekawy akcent kolorystyczny w ogrodzie. Na rabatach pojawia się także niska, zimozielona odmiana jodły balsamicznej, awena wieczniezielona, której kwiatostany dodadzą lekkości kompozycji, zakwitający w czerwcu dzwonek brzoskwiniolistny czy  pionowe akcenty - zimozielone żywotniki o stożkowym pokroju.


Ograniczona nasadzeniami przestrzeń ogrodu właściwego, to strefa wypoczynku aktywnego - miejsce gier i zabaw. We wnętrzu dominuje soliter ogrodowy - odmiana brzozy o bordowych liściach, która zapewni cień podczas upalnych, letnich dni.


Przy południowej granicy, w otoczeniu rabat z nasadzeniami ozdobnymi, zlokalizowano altanę - miejsce spotkań i wspólnych posiłków. Prowadzi do niej ścieżka z porozsuwanych płyt betonowych.


W południowo - wschodniej części ogrodu, nasadzenia wydzielają strefę dla najmłodszych z kącikiem smakosza - rabatę z krzewami owocowymi.


Za domkiem zaprojektowano strefę użytkową - ogród warzywny. Wydzielają go  niskie, zimozielone ściany - żywopłot z bukszpanu. Na przepuszczalnej nawierzchni ze żwiru zaproponowano wzniesione rabaty, w których właściciele będą mogli uprawić zioła, warzywa bądź owoce.


Do wiaty na samochody prowadzi podjazd z nawierzchni przepuszczalnej - żwiru. W tej części ogrodu zaprojektowano także pomieszczenie na narzędzia. 


Całość aranżacji pozwala na wykorzystanie przestrzeni do aktywnej rekreacji oraz wypoczynku. W sezonie letnim, kiedy ogród będzie najczęściej użytkowany, przyjemnością będzie smakowanie owoców prosto z krzewów.Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 27.02.2018
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi