Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu w nowoczesnym stylu

Marzeniem właściciela działki (około 1000 m2) jest reprezentacyjny ogród w nowoczesnym stylu.

Ogród, w którym będą kwitły róże i rododendrony, na rabatach zachwycały dekoracyjne z liści i kwiatów gatunki, a formowane rośliny dodawały elegancji. 

Projekt aranżacji działki, który spełnił oczekiwania właściciela opracowała Magdalena Obierzyńska.

Koncepcję ogrodu oparto na liniach meandrujących, a całość podzielono na kilka stref o różnym przeznaczeniu.W strefie frontowej ogrodu wprowadzono pasy lawendy, sosny szczepione na pniu oraz kule bukszpanowe różnej wielkości. Wzdłuż ogrodzenia od strony frontowej zaprojektowano nasadzenia z miskantów oraz cyprysików. Przy samym wjeździe wprowadzono pojedyncze nasadzenia hortensji w odmianie ‘Anabelle’.
W narożnikach zastosowano wyższe drzewa - klon w odmianie ‘Drummondii’, magnolię ‘Speciosa’ oraz buka o płaczącym pokroju i purpurowych liściach.Dodatkowo w strefie frontowej zaprojektowano rabatę dekoracyjną przez cały rok, zlokalizowaną na trawniku. Znalazła się na niej sosna formowana jako drzewko bonsai, miniaturowe różaneczniki, sosenki, trawy ozdobne i wrzosy-krzewinki kwitnące jesienią. Elementem dekoracyjnym tej strefy będą głazy ozdobne, w tym głaz fontannowy.


Kolejną jest strefą przejściowa, w której wprowadzono rabaty z zachowaniem rytmu, głównie z roślin liściastych - kwitnących (hortensji) oraz róż okrywowych, rozplenicy japońskiej i niskich berberysów o czerwonych liściach. Tłem dla tych rabat będą szpalery z thuji w odmianie o żółtym zabarwieniu, cyprysików oraz dereni ‘Sibirica’ – krzewów liściastych ozdobnych również zimą za sprawą czerwonych pędów.Ostatnią strefą jest strefa wypoczynkowo-rekreacyjna. Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano żywopłot z thuji ’Smaragd’, spełniający funkcję osłaniającą. Został on podsadzony miskanetm w odmianie ‘Silberfeder’. W części centralnej rabaty zaprojektowano klon palmowy w odmianie ‘Atropurpureum’, który otoczony jest sosnami ‘Pumilio’, jukami, berberysem i głazami ozdobnymi.W narożniku zaprojektowano trzy brzozy ‘Fastigiata’ stanowiące osłonę dla istniejącej altanki drewnianej, pokrytej dodatkowo kwitnącymi pnączami - hortensjami oraz różami.Do altanki z tarasu prowadzi ścieżka z kamiennych płyt w trawniku. Dodatkowo przy samym tarasie zaprojektowano niewielką rabatę z wierzbą
‘Pendula’ otoczoną lawendą oraz rozplenicą.


Wszystkie rabaty otoczone zostały kostką trapezową, umożliwiającą kształtowanie łuków.

Materiałem wypełniającym w części gęsto nasadzonej jest kora, natomiast w części luźno rozmieszczonych roślin - żwir.Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 5.09.2017
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 5.09.2017
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi