Projekty Ogrodów

Projekt ogrodu ze strefą relaksu i zabaw dla dzieci

Na niedużej działce - o powierzchni około 200 m2 - Właściciele chcą stworzyć miejsce wypoczynku do spotkań z przyjaciółmi oraz wydzielić strefę zabaw dla dzieci. 

Na działce ma się też znaleźć niewielki składzik na narzędzia. Roślinność ma być ozdobą przez cały sezon, a jednocześnie stanowić osłonę od działek sąsiadów.  


Projekt aranżacji ogrodu według wskazówek i wytycznych Właścicieli opracowała Urszula Kisilewicz.

W najbardziej nasłonecznionym miejscu działki zaplanowano strefę wypoczynkową - ze stołem i grillem, bliżej domu placyk zabaw dla dzieci - ze zjeżdżalnią i piaskownicą. Przez trawnik - od tarasu przy domu do strefy z grillem - prowadzi ścieżka z kamieni.

Z uwagi na podmokły teren na działce będzie to wygodne i praktyczne rozwiązanie.Z nasadzeń zaprojektowano wierzby, wiśnie, trawy ozdobne, gatunki liściaste kwitnące o różnych porach roku - migdałek, orliki i tulipany, kalina, hortensje, piwonie, irysy, clematisy i atrakcyjną dla motyli budleję, a także o ciekawych liściach - rodgersja, czy zimozielone - laurowiśnia, runianka.Uzupełnienie stanowią pnącza na ogrodzeniu ogrodu - bluszcz, hortensja pnąca, winobluszcz oraz trejażach - clematis. Połączenie roślin bylinowych oraz krzewiastych zapewni atrakcyjność ogrodu przez cały rok, a przy tym nie będzie wymagać dużego nakładu pracy.

Wzdłuż zachodniej granicy - gatunki bardziej światłolubne, od wschodu - rośliny znoszące cień.

Obydwa klomby ozdabiają ogród, delikatnie oddzielając go od sąsiednich działek.W narożniku działki, za trejażem z powojnikiem, usytuowano niewielki domek na narzędzia i akcesoria ogrodnicze.

Domek otacza roślinność - brzoza, pnący winobluszcz, trawy ozdobne, a równocześnie jest do niego łatwy dostęp i niedaleko do grilla. 
Ogród pełni funkcje użytkowe, a geometryczne kształty i subtelne nasadzenia nadają mu nowoczesnego charakteru. 


Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 4.07.2019
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 5.07.2019
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi