Projekty Ogrodów

Projekt reprezentacyjnej i nowoczesnej rabaty przy domu

Naszym zadaniem było opracowanie projektu nowoczesnej rabaty, która będzie stanowić wizytówkę domu oraz zachowa spójność z istniejącymi nasadzeniami. Rabata powinna elegancko się prezentować o każdej porze roku. 

Autorką projektu - zgodnie z wytycznymi - jest Urszula Kisilewicz.

Całość została zaprojektowana w układzie geometrycznym. Dominuje nawierzchnia żwirowa, a rośliny są na niej luźno rozstawione. Dominującymi kolorami na rabacie są fiolet, biel oraz bordo istniejących berberysów i różanecznika.

Na rabacie zaprojektowano między innymi ulubione przez Właścicieli lawendy i jukę karolińską.Gatunki kwitnące połączone są z zimozielonymi i iglastymi.

Trawy ozdobne, takie jak rozplenica japońska 'Hameln' czy trzcinnik ostrokwiatowy dodają delikatności oraz wprowadzają ciekawą fakturę. Dodatkowo, trawy utrzymają się do wczesnej wiosny, więc rabata nie będzie pusta, a kwiatostany dekoracyjne całą zimę.Rabata - dzięki równowadze między roślinami kwitnącymi i nie, między zimozielonymi i tracącymi liście, a także w ilości poszczególnych roślin z jednego gatunku - będzie atrakcyjna w różnych porach roku.  


Możesz spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając aplikacji do projektowania ogrodów www.zaprojektuj-ogrod.pl lub po prostu zamówić u nas wykonanie projektu ogrodu.

 

Zamów Projekt Ogrodu »

Data publikacji: 31.01.2020
Kategoria: Projekty Ogrodów
Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi