Firma

TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes" gości Zaprojektuj-Ogrod.pl

Niedawno mieliśmy okazję gościć w programie "Blajer mówi: Biznes" w TVN CNBC. 

Rozmowa dotyczyła głównie dotacji z Program Operacyjny -  Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.

Krótkie podsumowanie naszej rozmowy:

  • Zaprojektuj-Ogrod.pl jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej 
  • Bardzo ważne jest to, żeby wniosek był maksymalnie prosty - ułatwia to potem weryfikację i rozliczanie się z PARP.
  • Jedną z najprostszych form świadczenia e-usługi, w rozumieniu wniosku o dofinansowanie, jest model freemium - część treści/usług dostępna za darmo a część po dokonaniu opłaty abonamentowej
  • Należy pamiętać, że nie ma nic za darmo - pieniądze w Unii Europejskiej są obarczone pewnymi kosztami i ryzykiem. Koszty to choćby potrzeba rozliczania dotacji i pewne ograniczenia wynikające z warunków uzyskania dotacji. Ryzyko - jeżeli się nie uda, trzeba oddać pieniądze. 
  • Projekty realizowane i finansowane w Działaniu 8.1 są często utrzymywane w ukryciu. Znacznie lepsze jest podejście bardziej 'startupowe'. Chwalmy się swoim projektem wszystkim, gdzie tylko można. I słuchajmy tego co mówią inni na temat naszego projektu. To cenne wskazówki, które pozwolą nam znaczenie lepiej dostosować nasz produkt.
  • Uczestniczenie w lokalnych społecznościach startupowych (np. jak Hive53 w Krakowie) pozwala spotkać ludzi, którzy też tworzą swoje biznesy internetowe. Można czerpać garściami z doświadczeń innych. To samo dotyczy konferencji - takich jak InternetBeta lub Bitspiration.
  • Nie martwmy się tym, że ktoś nam ukradnie pomysł. Jest duża szansa, że ktoś już wpadł na ten sam pomysł. Ktoś kto pożyczy nasz pomysł nigdy nie będzie mieć tyle pasji do jego realizacji co my.
 
 
Jeżeli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Data publikacji: 4.06.2013
Kategoria: Firma
Ostatnia aktualizacja: 5.06.2013
Modyfikowany przez: Bartek Czarnecki

Komentarze

Zaloguj się, aby komentować

Tagi