Jak zagospodarować mocno nasłoneczniony skwer przed domem, na którym trawa jest wypalona przez słońce i wylegującego się psa ?

Trafionym w gust właściciela pomysłem, okazały się podwyższone rabaty w donicach, ustawione na kamienistym podłożu.

Koncepcję opartą na donicach różnej wysokości opracowała Magdalena Obierzyńska.

W donicach dominują trawy ozdobne – rozplenica japońskatrzcinnik ostrokwiatowyawena wieczniezielonakostrzewa popielata.

W wyższych donicach narożnych od strony ogrodzenia wprowadzono dodatkowo drzewka szczepione na pniu – modrzew europejski 'Horstmann Recurved’, otoczone wrzosami i wrzoścami.

Podłużna rabata wzdłuż ogrodzenia obsadzona została trzcinnikiem ostrokwiatowym oraz hortensją pnącą, posadzoną przy słupach ogrodzeniowych, która obsypuje się białymi kwiatami od czerwca do lipca.

Pośrodku rabaty zaprojektowano cyprysik tępołuskowy 'Crippsii’ – wolnorosnący krzew o nieregularnym pokroju.

Pomiędzy donicami wprowadzono rośliny kwitnące w różnych miesiącach, co sprawia, że rabata jest ciągle atrakcyjna. 

Znajdują się tutaj:  azalia japońska 'Eisprinzessin’ – jedna z nielicznych azalii zimozielonych, kwitnąca na biało od kwietnia do maja; krzewuszka 'Monet’ – kwitnąca na różowo od czerwca do lipca; pięciornik krzewiasty 'Abbotswood’ – obsypujący się białymi kwiatuszkami przez całe lato, aż do jesieni.

W rabacie znajdziemy również rośliny iglaste: jałowce, karłowate sosny, cyprysiki tępołuskowe oraz żywotnik w odmianie, której pokrój przypomina niewielką zieloną kulę (thuja 'Teddy’ lub thuja 'Danica’). 

Nawierzchnia rabat jest żwirowa, udekorowana dodatkowo pojedynczymi głazami.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów