Właściciele niedużej działki marzą o stworzeniu nowoczesnego wnętrza ogrodowego. Ogród ma być łatwy w pielęgnacji (dostosowany do automatycznej kosiarki), ciekawy przez cały rok, a jednocześnie elegancki i prosty.

Projekt funkcjonalnego ogrodu, który trafił w gust i oczekiwania Właścicieli opracował Damian Brachaczek.

Koncepcja ogrodu została oparta na prostych, geometrycznych kształtach, co optycznie powiększy niewielką powierzchnię ogródka. Przy domu zaprojektowano ażurową ścieżkę z betonowych płyt posadowionych w gruncie, dzięki czemu możliwe będzie swobodne koszenie przez automatyczną kosiarkę. Geometryczne rabaty będą wypełnione gatunkami roślin o zróżnicowanej barwie, wielkości i pokroju w pasowym układzie nasadzeń.

Koncepcja zakłada wprowadzenie różnych, niewymagających gatunków krzewów, formowanych żywopłotów, roślin cebulowych, bylin lata i jesieni. W narożniku działki – jodła koreańska, jako dominujący akcent w kompozycji. Główne zabiegi pielęgnacyjne będą ograniczać się do absolutnego minimum – przycinanie wiosną i okrywanie jesienią. Rośliny jako żywa dekoracja będą pełnić rolę osłony od działki sąsiada oraz funkcję maskującą ogrodzenie.

Wiosną zakwitną rośliny w białych, fioletowych i niebieskich kolorach. Dla tego okresu ważne są przede wszystkim rośliny cebulowe. Latem ozdobą ogrodu będą kwitnące na biało tiarelle, funkie oraz na fioletowo lawenda. W szczególnie zacienionych fragmentach runianka japońska wypełni puste miejsca pod drzewami. Z końcem lata i początkiem jesieni zakwitną na biało rozchodniki okazałe 'Stardust’ oraz trawy ozdobne, a wzrok przyciągną wybarwiające się na ognisto czerwony kolor liście winobluszcza trójklapowego.

Skupienie nasadzeń przy ogrodzeniu oraz w geometrycznych grupach o zróżnicowanej wysokości zapewni dobrą widoczność całości terenu oraz łatwą pielęgnację ogrodu. Zastosowanie chłodnych kolorów kwiatów w połączeniu z różnymi odcieniami zieleni stworzy eleganckie i uspokajające wnętrze ogrodowe.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów