Zacieniony obszar między budynkami w przestrzeni miejskiej, Właściciele pragną zamienić w przyjemną enklawę do wypoczynku. Celem jest zagospodarowanie tego obszaru i uporządkowanie roślin, tak by mogły cieszyć przez większość roku, a jednocześnie nie były zbyt wymagające i skomplikowane w utrzymaniu.

Projekt spełniający wymagania Właścicieli opracowała Beata Puła.

Koncepcja tego niedużego ogrodu wypoczynkowego została oparta na liniach prostych.

Od południa i wschodu teren będą osłaniać rabaty z gatunkami ozdobnymi – dedykowanymi na stanowiska zacienione. W projekcie wykorzystano odmiany o różnorodnej strukturze liści, pokroju i odcieniu ulistnienia. Strefę nasadzeń przecina ścieżka z nawierzchni utwardzonej. Dopełnia ją niewielki placyk z siedziskami – strefa spotkań i relaksu.

Na rabacie o narysie trójkąta zaproponowano okrywowy gatunek – irgę Dammera. W ogrodzie dominują gatunki zakwitające na biało. Strzeliste paprocie zestawiono z formowanymi kulami bukszpanu i delikatną rodgersją. Białe kwiatostany różanecznika w odmianie 'Eskimo’, będą się wybijać na tle ciemnej zieleni bluszczu i cisu, a fioletowe kwiaty różanecznika 'Polarnacht’ będą stanowić silny akcent kolorystyczny. Na pergoli w kąciku wypoczynkowym zaproponowano pnącą hortensję. W strefie nasadzeń znalazły się również hosty, hortensja, a okrywowo barwinek oraz dąbrówka rozłogowa.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów