Właściciele dużej działki (ponad 3000 m2) zainspirowani jednym z naszych projektów, zwrócili się o pomoc w aranżacji ogrodu. 

Działka jest częściowo zagospodarowana, Właściciele marzą jednak o spójnym połączeniu elegancji z użytecznością i zaplanowaniu zieleni z kwitnącymi gatunkami.    

Projekt odpowiadający wizji Właścicieli ogrodu opracowała Beata Puła.

strefie reprezentacyjnej wzdłuż wjazdu, zaproponowano wprowadzający rytm, szpaler z trzech klonów o niewielkiej, regularnej koronie.

Na tle zimozielonej ściany odznaczać się będą kuliste berberysy o czerwonym ulistnieniu, których owoce przyciągną ptaki w okresie jesienno-zimowym.

Przy alejce prowadzącej do domu zaprojektowano kompozycję między innymi z perukowcem, hortensją bukietową czy strzelistą trawą – trzcinnikiem.

Kompozycja założenia została oparta na łukach i okręgach, co nadaje eleganckiego i nowoczesnego wyrazu. 

W projekcie wykorzystano ciekawe zestawienia kolorystyczne: rośliny liściaste, iglaste, kwitnące byliny i trawy. Ogród został częściowo osłonięty żywopłotem.

Wokół domu wykorzystano: żywotnik – silny pionowy akcent, sosnę górskątawuły o żółtym ulistnieniu, rozchodnikiszałwię czy rozplenice – nadające rabacie lekkości.

W ogrodzie właściwym, na żwirowych rabatach, wprowadzono rytm z klonów, co spaja tę część założenia z częścią reprezentacyjną.

Nasadzenia wyznaczają strefę wypoczynku aktywnego – rozległy trawnik na planie koła, przestrzeń gier i zabaw najmłodszych.

Rabata z trawami ozdobnymi, wabiącą motyle – budleją, hortensją czy jeżówką będzie oddzielać część ogrodu o charakterze wypoczynkowym z tarasem od strefy gospodarczej z sadem

Istniejąca altana, została uzupełniona w projekcie o rabatę o narysie koła i łezki z gatunkami ozdobnymi. Na rabacie znalazły się m.in. nowoczesne w formie kule bukszpanu czy wabiąca motyle szałwia.

W południowej części ogrodu wydzielono strefę relaksu. Przestrzenie nasadzeń zostały oparte na łukach. Żwirowy plac może być miejscem, gdzie w cieniu rozwieszonego żagla, będzie można odpocząć w hamaku czy podwieszanym siedzisku.

Dzięki gatunkom zimozielonym, krzewom o ozdobnych pędach, zasychającym kwiatostanom krzewów i traw, ogród będzie interesujący i efektowny przez większość roku.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów