Na obszarze niespełna 300m2 zaplanowano dla najmłodszych między innymi ścieżkę sensoryczną, piaskownicę, szałas z żywej wierzby, tablicę do malowania czy podniesione rabaty do uprawy ziół.

Koncepcja została oparta na liniach prostych. Głównym materiałem, z którego będą wykonane atrakcje dla dzieci jest drewno. Całości dopełniają rabaty z krzewami hortensji oraz kwitnącymi bylinami. 

Projekt aranżacji przy przedszkolu opracowała Beata Puła.

Przy wejściu, wchodzących do ogrodu, będą witać zasadzone w donicach żurawki i szczepiony na pniu miłorząb japoński.  

Na rabacie, w cieniu istniejącego drzewa, zaproponowano hortensje bukietowe  ’Vanille-Fraise’ i ’Pinky Winky’ – kwitnące od lipca do października. Ich kwiaty zostaną dodatkowo wyeksponowane na tle zimozielonego żywotnika zachodniego.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie zielony wigwam z żywej wierzby.

W przestrzeni dedykowanej najmłodszym znajdzie się drewniana konstrukcja – strefa poszukiwaczy wyzwań – gdzie będzie można zawiesić sznury, drabinki, hamaki czy huśtawkę. Dopełniać ją będzie piaskownica z drewnianymi siedziskami dookoła.

Istniejący mur w ogrodzie zostanie zamieniony w wielką tablicę do pisania i rysowania. Przestrzeń będzie urozmaicać tor przeszkód z drewnianych belek i pieńków.

Założenie będzie także spełniać funkcję edukacyjną, dzięki wzniesionym rabatom do uprawy ziół i warzyw. Łatwy dostęp do rabat – w kształcie litery L – umożliwi pielęgnację i zbiór oregano, bazylii czy poziomek.

Dużą atrakcją będzie kuchnia błotna, z usytuowanym przy niej stolikiem oraz siedziskami z drewna.

Ścieżka sensoryczna pozwoli rozwijać wyobraźnię i zmysł dotyku dzieci. Poza materiałami o różnej fakturze zaprojektowano fragmenty z zadarniającym karmnikiem ościstym, dobrze znoszącym deptanie.

Przy ogrodzeniu zaprojektowano kwitnącą rabatę, utrzymaną w kolorystyce różowo-białej. Znajdziemy tam długo kwitnącą jeżówkę ’White Swan’ czy przyciągającego motyle rozchodnika okazałego oraz trawę ozdobną, nadającą kompozycji lekkości.

Na rabacie wzdłuż ściany sąsiadującego budynku, wykorzystano gatunki przeznaczone do półcienia – tawuły 'Candlelight’funkie oraz zadarniającą dąbrówkę.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów