Właściciele marzą, aby teren około 200m2 przy podjeździe stał się miejscem reprezentacyjnym, a jednocześnie spełniał funkcję wypoczynkową i zachwycał przez cały rok.

Projekt ogrodu, który spełnił oczekiwania Właścicieli opracowała Magdalena Obierzyńska.

Kompozycja oparta została na okręgach tworzących dwa wnętrza.

Ogród otoczony został żywopłotem z tui z dwóch stron oraz nasadzeniami uzupełniającymi od strony drogi. Pomiędzy istniejącymi jałowcami zaprojektowano trawy ozdobne – miskanty chińskie w odmianie ‘Silberfeder’. Pozostawiono krzew róży przy wjeździe oraz zaprojektowano  drzewa o kulistej koronie – klony ‘Globosum’ –  w narożnikach ogrodu. W tej części, na rabacie znajdą się również róże okrywowe w odmianie ‘The Fairy’, rozplenice japońskie, liliowce ‘Stella de Oro’ i jałowce płożące o zielonym zabarwieniu igieł.

Projekt Ogrodu Ruda

Z podjazdu do części ogrodowej wytyczono dwa przejścia. Pierwsze przejście prowadzi do ławki, jest to ścieżka z kamiennych płyt. Drugie przejście prowadzi prosto na trawnik i ma na celu ułatwienie koszenia. Istniejący drewniany płotek został zlikwidowany, a granicę wyznaczają rabaty. Na rabatach znajdą się dwa klony ‘Globosum’, podsadzone świerkami ‘Conica’, różami okrywowymi, rozplenicą japońską i jałowcami płożącymi.

Obok ławki na  rabacie znajdą się hortensje bukietowe, trawy ozdobne, liliowce, jałowce ‘Gold Cone’ oraz róże. Sama ławka umiejscowiona zostanie na rabacie żwirowej z głazami ozdobnymi, tujami o kulistym kształcie oraz wrzosami o różowych kwiatach. Rabata o tym samym składzie zaprojektowana została po przeciwnej stronie oraz przy wejściu na ogródek.

Ostatnia rabata obejmuje najkrótszą granicę ogrodu, na rabacie zaprojektowano żywopłot z tui podsadzony hortensjami, liliowcami oraz miskantami chińskimi.

Projekt przewiduje zastosowanie dwóch materiałów. Kory w miejscu gęstych nasadzeń oraz żwiru ogrodowego – w miejscu luźno rozmieszczonych roślin. Pomiędzy żwirem a korą zostanie zastosowane obrzeże typu ekobord, które zapewni utrzymanie kruszywa w wyznaczonym miejscu. Dodatkowo rabaty od trawnika oddzielać będzie kostka trapezowa, która ułatwi wytyczenie falistych kształtów i koszenie trawnika. Pod projektowaną nawierzchnią z kory oraz żwiru, zastosowano agrowłókninę hamującą wyrastanie chwastów.

Całość ogrodu utrzymano w geometrycznej formie. Wprowadzono wiele roślin kwitnących o różnych porach oraz roślin iglastych, co sprawi, że ogród będzie atrakcyjny przez cały sezon.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów