Trawa, thuje wzdłuż ogrodzenia, kilka krzewów – tak było dotychczas.

Marzeniem właścicieli jest elegancki i nie wymagający dużo pielęgnacji ogród, w którym wypoczną i spotkają się z przyjaciółmi w otoczeniu kwiatów.

Projekt przestrzeni do wypoczynku i rekreacji stworzyła Beata Puła.

W strefie reprezentacyjnej – rabata z formowanymi krzewami bukszpanu, aromatyczną lawendą kontrastującą z żółtymi tawułami japońskimi i hortensja bukietowa. Przy trawniku w kształcie okręgu usytuowano kącik wypoczynkowy z ławeczką.

Do ogrodu właściwego prowadzi brama z formowanych krzewów bukszpanu oraz ścieżka z porozsuwanych kamiennych płyt, która w dalszej części ogrodu stopniowo zanika.

W rogu placyku wypoczynkowego pojawiło się drzewo o kolumnowym pokroju – wiśnia piłkowana 'Amanogawa’ – obficie kwitnące na wiosnę.

W strefie za domem zaplanowano trawnik do aktywnego wypoczynku oraz miejsce spotkań i relaksu wśród kwiatów hortensji, budlei, jeżówki. Na rabatach znalazły się także szałwia, niebieskie kostrzewy, trzcinniki.

Na rabacie przy budynku króluje wabiąca motyle budleja oraz długo kwitnące jeżówki. Towarzyszy im malownicza rozplenica japońska 'Hameln’, której puszyste kwiatostany ozdobią ogród od końca lipca aż do października.

Całość kompozycji ogrodu została oparta na miękkich falistych liniach, łukach i liniach prostych, dodających założeniu elegancji.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów