Właściciele działki o powierzchni około 800 m2 marzą o ogrodzie, w którym będą wypoczywać i spędzać aktywnie czas.

Ogród ma być także wizytówką domu, a pielęgnacja roślin nie zajmować dużo czasu.

Projekt ogrodu eleganckiego, a jednocześnie reprezentacyjnego opracowała Magdalena Obierzyńska

W strefie wejściowej wprowadzono nasadzenia złożone z hortensji, miskantów chińskich, cyprysików, jałowców, rozplenic i świerków ‘Nidiformis’.

Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano szpaler z tuji, podsadzonych w części ogrodowej różanecznikami, jałowcami, tujami ‘Aurea Nana’ oraz w narożu magnolią.

Dodatkowo w miejscu gdzie w późniejszym czasie ma powstać oczko wodne, zaprojektowano nasadzenia kulistych tuji, berberysów i rozplenicy. Na rabacie znajdą się również głazy ozdobne oraz świerk wężowy Picea abies 'Virgata’.

Wejście do budynku poprowadzono po łuku, dzięki czemu podjazd do garażu będzie miał łagodniejszy kąt najazdu. Schody ramowane zostały palisadą.

Dodatkowo przy schodach wprowadzono rabatę ozdobną z modrzewiem szczepionym na pniu, świerkami ‘Conica’, sosną górską, różanecznikiem, wrzosami, jałowcami i rozplenicą. 

Zaprojektowano taras przesłonięty we fragmencie pergolą z różą pnącą.

Na skarpie wokół tarasu zaprojektowano sosny górskie, jałowce, rozplenice, azalie japońskie, niskie berberysy, wrzosy i cyprysiki ‘Filifera Aurea Nana’.

Wokół tarasu wprowadzono donice, w których znajdą się kuliste bukszpany i lawenda. Z tarasu poprowadzono schody, a następnie ścieżkę z kamiennych płyt, łączącą strefę tarasową i opaskę wokół domu.

Część centralną strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej stanowić będzie rozległy trawnik, miejsce do gier i zabaw najmłodszych mieszkańców domu.  

Wytyczono miejsce na drewnianą huśtawkę, wokół której zaprojektowano nasadzenia ozdobne i przesłaniające.

Przed żywopłotem z tuji 'Smaragd’ zaprojektowano rabaty z surmią ‘Nana’ – drzewkiem o kulistej koronie. Na rabacie znajdą się hortensje, różaneczniki,  miskanty, cisy ‘Repandens’, choiny ‘Jeddeloh’ 

Całość ogrodu utrzymano w geometrycznej formie.

Wprowadzono wiele roślin kwitnących o rożnych porach oraz roślin iglastych co sprawi, że ogród będzie atrakcyjny przez cały rok.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów