Właściciele działki, na której rosną kilkuletnie krzewy i drzewa, chcą wprowadzić do ogrodu więcej różnorodności i kwitnących roślin, ograniczając powierzchnię trawnika.

Marzą, by ogród stał się miejscem wypoczynku, w którym kolory zachwycać będą przez cały rok.

Istotną kwestią jest również łatwość w uprawie i pielęgnacji roślin.

Projekt swobodnego ogrodu przydomowego – pełnego barwnych roślin ozdobnych – opracowała Urszula Kisilewicz

Od frontu zaprojektowano reprezentacyjne rabaty z hortensjami oraz różami, uzupełnione trawami i lekkimi bylinami.

 Łagodne łuki rabat otwierają w ogrodzie widoki na kolejne urocze zakątki.

W głównej części ogrodu znajdzie się kolorowa rabata słoneczna, wrzosowisko, rabata na skarpie oraz barwny klomb z głogami.

Roślinność stanowią przede wszystkim dekoracyjne krzewy i drzewa – sosny, brzozy, ale też kaliny, jaśminowce czy berberysy.

Uzupełnienie stanowią kwitnące gatunki takie jak piwonie, jeżówki, łubin, astry czy powojniki, które wprowadzają wiejski charakter do ogrodu oraz trawy, lawenda i juki w klimacie śródziemnomorskim.

Naprzeciwko tarasu zaplanowana jest rabata na łagodnym i płynnym wzniesieniu. Jest nawiązanie do istniejących roślin, wszystkie rabaty są spójne – niektóre gatunki powtarzają się na poszczególnych rabatach. 

Wzdłuż domu, gdzie dociera mniej światła słonecznego, zaplanowano mało wymagające rośliny okrywowe – runiankę, trzmielinę czy rodgersję. Dodatkowo na ogrodzeniu będzie się piąć bluszcz, hortensja pnąca i winobluszcz trójklapowy.

Na tyłach ogrodu zaplanowano zaciszną strefę w odcieniach zieleni – kontynuowaną wzdłuż domu, oraz miejsce do odpoczynku i relaksu.

Całość założenia jest efektowna i dekoracyjna przez cały rok – także zimą z uwagi na gatunki zimozielone oraz ozdobne po przekwitnięciu.

Dzięki licznym roślinom kwitnącym i owocującym, ogród będzie też atrakcyjny dla motyli i owadów oraz ptaków.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów