W strefie wejściowej przy domu (około 400m2), która obecnie obsadzona jest żywopłotem z iglaków, Właściciele pragną wprowadzić zmiany. 

Marzeniem jest ogród, w którym kwitnące i różnokolorowe rośliny będą prezentować się ciekawie przez cały rok. Ogród elegancki i reprezentacyjny, a jednocześnie nie wymagający dużo czasu na jego pielęgnację. 

Projekt strefy reprezentacyjnej ogrodu – zgodny z wytycznymi Właścicieli – stworzyła Urszula Kisilewicz.

W centralnej części założenia zaprojektowano klomb z dominującym niewielkim drzewem – magnolią.

Otoczenie będą stanowić niskie rośliny okrywowe – szczodrzeniec położonyirga Dammera 'Major’jałowiec pospolity 'Green Carpet’jałowiec płożący 'Blue Chip’ oraz kępy trawy ozdobnej kostrzewy Gautiera.

Na rabatach wokół trawnika, wykorzystując największe nasłonecznienie i piaszczystą glebę, zaplanowano nasadzenia z wrzosów w odmianie ’Boskoop’’Mullion’ oraz wrzośców ’Rubinteppich’ i ’White Perfection’

Uzupełnienie wrzosowiska będzie stanowić zachwycająco kwitnąca latem juka karolińska oraz perowskia łobodolistna 'Little Spire’.  

W pobliżu domu zaplanowano rabatę półcienistą, która stanowić będzie połączenie krzewów ozdobnych i bylin kwitnących na zmianę przez cały rok.

Przy wejściu do ogrodu uwagę przykuwać będzie brzoza brodawkowata 'Youngii’ oraz bordowy perukowiec podolski 'Royal Purple’.

Przy brzegu strefy zaprojektowano dodatkową rabatę kwitnącą, atrakcyjną przez cały sezon. Na rabacie zostaną powtórzone nasadzenia juki karolińskiej, żarnowca czy śmiałka darniowego.

Dodatkowo pomiędzy żywotnikiem będzie się przeplatał winobluszcz, który doda ogrodowi koloru jesienią.

Zgodnie z życzeniem Właścicieli, do aranżacji wybrano głównie rośliny kwitnące lub mające ciekawe kolory liści. Zdecydowaną większość stanowią drzewa, krzewy i krzewinki, a ograniczenie liczby bylin zmniejsza czas potrzebny do pielęgnacji ogrodu. 
Gatunki dopasowane są tak, aby przez cały sezon – nawet zimą – w ogrodzie było ciekawie, z użyciem kolorów lub tekstur.
Istniejący żywopłot stanowi tło dla wielobarwnych roślin.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów