Marzeniem właściciela działki (około 1000 m2) jest reprezentacyjny ogród w nowoczesnym stylu.

Ogród, w którym będą kwitły róże i rododendrony, na rabatach zachwycały dekoracyjne z liści i kwiatów gatunki, a formowane rośliny dodawały elegancji. 

Projekt aranżacji działki, który spełnił oczekiwania właściciela opracowała Magdalena Obierzyńska.Koncepcję ogrodu oparto na liniach meandrujących, a całość podzielono na kilka stref o różnym przeznaczeniu.

strefie frontowej ogrodu wprowadzono pasy lawendy, sosny szczepione na pniu oraz kule bukszpanowe różnej wielkości. Wzdłuż ogrodzenia od strony frontowej zaprojektowano nasadzenia z miskantów oraz cyprysików. Przy samym wjeździe wprowadzono pojedyncze nasadzenia hortensji w odmianie ‘Anabelle’.W narożnikach zastosowano wyższe drzewa – klon w odmianie ‘Drummondii’, magnolię ‘Speciosa’ oraz buka o płaczącym pokroju i purpurowych liściach.

Dodatkowo w strefie frontowej zaprojektowano rabatę dekoracyjną przez cały rok, zlokalizowaną na trawniku. Znalazła się na niej sosna formowana jako drzewko bonsai, miniaturowe różaneczniki, sosenki, trawy ozdobne i wrzosy-krzewinki kwitnące jesienią. Elementem dekoracyjnym tej strefy będą głazy ozdobne, w tym głaz fontannowy.

Kolejną jest strefą przejściowa, w której wprowadzono rabaty z zachowaniem rytmu, głównie z roślin liściastych – kwitnących (hortensji) oraz róż okrywowych, rozplenicy japońskiej i niskich berberysów o czerwonych liściach. Tłem dla tych rabat będą szpalery z thuji w odmianie o żółtym zabarwieniu, cyprysików oraz dereni ‘Sibirica’ – krzewów liściastych ozdobnych również zimą za sprawą czerwonych pędów.

Ostatnią strefą jest strefa wypoczynkowo-rekreacyjna. Wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano żywopłot z thuji ’Smaragd’, spełniający funkcję osłaniającą. Został on podsadzony miskanetm w odmianie ‘Silberfeder’. W części centralnej rabaty zaprojektowano klon palmowy w odmianie ‘Atropurpureum’, który otoczony jest sosnami ‘Pumilio’, jukami, berberysem i głazami ozdobnymi.

W narożniku zaprojektowano trzy brzozy ‘Fastigiata’ stanowiące osłonę dla istniejącej altanki drewnianej, pokrytej dodatkowo kwitnącymi pnączami – hortensjami oraz różami.

Do altanki z tarasu prowadzi ścieżka z kamiennych płyt w trawniku. Dodatkowo przy samym tarasie zaprojektowano niewielką rabatę z wierzbą‘Pendula’ otoczoną lawendą oraz rozplenicą.

Wszystkie rabaty otoczone zostały kostką trapezową, umożliwiającą kształtowanie łuków.Materiałem wypełniającym w części gęsto nasadzonej jest kora, natomiast w części luźno rozmieszczonych roślin – żwir.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów