Postawione nam wyzwanie: ciekawie zaaranżować ok. 100 m2 wzdłuż ogrodzenia narożnej działki. Projekt rabaty przy ogrodzeniu ma uwzględnić kilka rosnących już na działce iglaków i obecność psa, który lubi biegać wzdłuż ogrodzenia.

Wyzwaniu sprostała Urszula Kisilewicz i opracowała wymarzony projekt rabaty.

Rabatę podzielono na trzy części. Pierwsza – rabata roślin kwaśnolubnych. Zaprojektowano tu przede wszystkim różaneczniki i azalie, piękną magnolię i atrakcyjny klon palmowy oraz gatunki uzupełniające.

Druga część – geometryczna. Kuliste korony katalpy, miłorzębu i świerczków uzupełnione są kwitnącymi i kolorystycznymi akcentami. W kontraście do kulistych koron – wąskokolumnowe wiśnie piłkowane.

W trzeciej części jest bardziej swobodnie i wyższe nasadzenia – między innymi jodła koreańska, fioletowa śliwa oraz w nawiązaniu do poprzedniej części – miłorząb kolumnowy. W niższej strefie zaplanowano hortensje i hosty.

Całość będzie atrakcyjna przez cały rok – kwitnące wiosną rhododendrony i magnolie, letnie hortensje i piwonie, jesienne przebarwienia i zimozielone liście oraz zasuszone dekoracyjne kwiaty.

Rabata spełnia równocześnie funkcję oddzielenia wnętrza ogrodu od otoczenia, przy zachowaniu dekoracyjnego i reprezentacyjnego charakteru. Rabata utrzymana jest w barwach fioletu, czerwieni i bieli, na tle odcieni zieleni.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów