Właściciele marzą, aby stworzyć przy domu przestrzeń dla relaksu i odpoczynku, a jednocześnie, aby był to reprezentacyjny ogródek ze skalniakiem i przestrzeń atrakcyjna wizualnie.

Widok projektu z góry

Zaaranżowanie przedogródka, składającego się z dwóch oddzielnych rabat, z przeznaczeniem miejsca do odpoczynku na tarasie opracowała Urszula Kisilewicz.

Kompozycję oparto na zestawieniu łagodnych łuków i geometrycznych okręgów, z kontrastujących nawierzchni, nawiązując w ten sposób do istniejących układów kostki. Każdy fragment wyznacza obszar na konkretną grupę roślin. Przy tarasie powstanie skalna rabata na skarpie, z wodną kaskadą i typowo skalniakową roślinnością. Następnie, czerwone lub bordowe gatunki dekoracyjne, ze względu na kolor liści, pędów lub jesiennych przebarwień.

Pod istniejącą śliwą – niewysokie gatunki nawiązujące do ogrodów wschodnich, a za nimi rośliny okrywowe.

Wykończenie rabat stanowią różne gatunki pnączy, będące wzbogaceniem tła dla innych roślin.

Jaśminowiec i głóg Paul’s Scarlet tworzą naturalną ścianę, utrzymującą cień i ochłodę na fragmencie nawierzchni. Natomiast za nimi – rabata z gatunków spotykanych w ogrodach wiejskich i krajobrazowych, kwitnących bylin, poprzedzielanych niewielkimi krzewami.

Jako uzupełnienie koncepcji na tarasie zioła, ustawione w donicach, jak również zawieszone na ścianie starego drewnianego budynku. Dzięki temu taras jest równocześnie przytulny, atrakcyjny i wygodny.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl

Kategorie: Projekty Ogrodów