Na niezagospodarowanej części działki o powierzchni około 800m2, Właściciele pragną stworzyć prywatną enklawę osłoniętą od sąsiadów wysoką i zróżnicowaną roślinnością. Marzą, aby ogród był miejscem odpoczynku i wyciszenia, spotkań w gronie przyjaciół. W ogrodzie ma się znaleźć także część użytkowa na uprawę warzyw, przy zachowaniu dekoracyjnego widoku całości.

Projekt ogrodu, który spełnił oczekiwania Właścicieli opracowała Urszula Kisilewicz.

Projekt opiera się na kompozycji łuków i łagodnych fal, co sprawia że całość jest naturalna i swobodna. Łuki i wijące się ścieżki wprowadzają do ogrodu element tajemnicy i malowniczości, zasłaniając i ukazując kolejny fragment, nie pokazując wszystkiego od razu.

Zastosowano pasowy układ roślin, aby wykorzystując dostępną przestrzeń, odizolować zaciszną altanę w centrum ogrodu, nie zasłaniając przy tym pozostałych obszarów, również wymagających słońca (szklarnia, warzywnik). Naprzemianległe pasy roślinności i trawnika dodają całej kompozycji lekkości, spełniając przy tym swoje zadanie stworzenia naturalnego parawanu. Ten planowy, nakładający się układ optycznie pogłębia ogród, stwarzając wrażenie większej przestrzeni. Na rabatach rośliny kwitnące, zimozielone, a także cieniolubne.

Kompozycja została uporządkowana według poszczególnych funkcji. Jest słoneczna część rekreacyjna z przytulną altaną pokrytą wisterią, otoczoną kolorowymi roślinami i miejscem na ognisko. Jest część na spokojny odpoczynek w cieniu, czyli romantyczna ławka ukryta wśród kwitnących gatunków za pergolą z różami. Jest również część użytkowa, z podniesionymi rabatami warzywnika i niewielką szklarnią.

Zamów u nas wykonanie projektu ogrodu Twoich marzeń.

Możesz też spróbować samodzielnie zaprojektować swój ogród używając naszej aplikacji do projektowania ogrodów zaprojektuj-ogrod.pl