W naszej aplikacji mamy 4 warstwy na których będziesz pracować. Każda warstwa ma swój własny zestaw narzędzi i funkcji.

Podkład

Podkład to tło twojego projektu. Celem podkładu jest ułatwienie pracy i rozmieszczenia elementów ogrodu tak, żeby pasowały do rzeczywistości.

Warstwa z podkładem

Narzędzia dostępne na tej warstwie związane są z wczytywaniem i kalibracją mapy oraz wyznaczeniem granic działki.

Zobacz sekcję Podkład w pomocy do aplikacji, żeby zapoznać się ze szczegółami.

Nawierzchnie

Warstwa nawierzchni umożliwia projektowanie wszystkiego co związane z zagospodarowaniem terenu. Trawniki, podjazdy, ścieżki, rabaty.

Architektura

Na warstwie architektury pracujemy głównie z elementami, które stanowią dodatkowe wyposażenie ogrodu. Znajdziesz tu ogrodzenia, ozdoby, stoły i krzesła, donice, podniesione rabaty.

Rośliny

Na warstwie roślin, jak sama nazwa wskazuje, pracujemy z nasadzeniami w ogrodzie. Niektóre zakładki i kategorie to drzewa (liściaste, iglaste, owocowe), krzewy, róże oraz trawy ozdobne.

Dodatkową właściwością warstwy roślin jest przełączanie się większych roślin w widok uproszczony (schematyczny), kiedy zmieniamy zakładki z kategoriami roślin.

Zazwyczaj zaczynamy projektowanie od największych roślin i stopniowo przechodzimy do coraz mniejszych. Od ogółu do szczegółu. Dzięki temu praca ze stopniowo mniejszymi roślinami jest łatwiejsza.

Tak wygląda to na animacji. Zobacz jak duże drzewo, a później krzewy zmieniają się na schematyczny wizerunek kiedy zmienisz zakładkę.

Dzięki temu mniejsze nasadzenia umieszczone pod większą rośliną będą widoczne.

Widok wszystkich warstw

Kiedy drugi raz klikniemy na włączonej warstwie (dowolnej), to przechodzimy do widoku wszystkich warstw. Menu z elementami zniknie i wszystkie warstwy będą w pełni widoczne.

Zobacz poniżej, jak wyglądają wszystkie warstwy ogrodu na poniższej animacji.

Wszystkie warstwy ogrodu

Zauważ też, że przełączając widok na wybraną warstwę, elementy ogrodu na innych warstwach stają się półprzezroczyste i nie można ich wybrać lub modyfikować.

Kategorie: Pomoc